Page last updated 17 May, 2017 21:00

2016 - 2017 Season

For Snooker Statistics for Season 2016 - 2017, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clandown
Marksbury
Open Snooker
N Howes
J Thornbury
Billiard K.O. Cup
Clapton B
Timsbury A
Snooker Pairs
M White / A Stock
N Howes / J Kett
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Clapton D
League Division 1
A Stock
L Jorden
Snooker Plate
Writhlington A
Clapton C
League Division 2
D Willmott
L Battle
League Division 1
Clutton D
Clandown A
Division 2 Doubles
L Battle / D Willmott
M Chard / M Brown
League Division 2
Writhlington A
Haydon W
League Division 3
A Smallwood
G Braithwaite
League Division 3
Timsbury H
Timsbury C
Division 3 Doubles
T Barnes / T Smallwood
M Edgell / M Tucker
 
Over 45 Snooker
K Cox
M Perry
Under 18 Snooker
NO COMPETITION
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
L Jorden
103
Over 45 Handicap
G Jones
D Pulsford
Snooker Division 2
T Hancock
50
Individual Handicap
A Verrall
P Hunt
Snooker Division 3
P Goodman & T Smallwood
25
Senior Billiards
L Jorden
G Jones
Billiards League
L Jorden
63
     
Division 1 Player of the Year: Andrew Stock
Division 3 Player of the Year: Anthony Smallwood
Division 2 Player of the Year: Darren Willmott
 

 

2015 - 2016 Season

For Snooker Statistics for Season 2015 - 2016, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clandown
Timsbury B
Open Snooker
A Stock
A Harris
Billiard K.O. Cup
Clandown
Clapton B
Snooker Pairs
R Gill / A Clarke
J Taylor / J Lancaster
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Clapton D
League Division 1
A Stock
L Jorden
Snooker Plate
Paulton RBL G
Haydon C
League Division 2
A Verrall
D Pulsford
League Division 1
Marksbury B
Clutton D
Division 2 Doubles
S Creese / D Chivers
A Verrall / C Heal
League Division 2
Clandown B
Paulton RBL G
League Division 3
M Bain
A Price
League Division 3
Clapton B
Writhlington C
Division 3 Doubles
T Barnes / A Smallwood
M Bain / S Milsom
 
Over 45 Snooker
N Howes
A Stock
Under 18 Snooker
NO COMPETITION
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
61
Over 45 Handicap
T Bristow
S Rogers
Snooker Division 2
T Steel
34
Individual Handicap
G Watts
L Jorden
Snooker Division 3
N Veale
30
Senior Billiards
D Pulsford
T Bristow
Billiards League
P Rogers
62 (unfinished)
     
Player of the Year
Andy Stock
 

2014 - 2015 Season

For Snooker Statistics for Season 2014 - 2015, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clutton
Mardons
Open Snooker
A Stock
N Howes
Billiard K.O. Cup
Timsbury B
Marksbury
Snooker Pairs
A Stock / M White
J Bratley / A Plumley
Snooker K.O. Cup
Mardons P
Haydon F
League Division 1
J Thornbury
D Kelly
Snooker Plate
Haydon C
Mardons D
League Division 2
J Height
M Burr
League Division 1
Marksbury B
Clandown A
Division 2 Doubles
K Doe / N Ford
M Burr / S Burr
League Division 2
Mardons P
Haydon C
League Division 3
J Peters
A Verrall
League Division 3
Timsbury H
Clandown B
Division 3 Doubles
A Studley / J Peters
G Braithwaite / C Brown
 
Over 45 Snooker
A Stock
K Yeates
Under 18 Snooker
NO COMPETITION
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
N Howes & L Swain
68
Over 45 Handicap
G Watts
C Pulsford
Snooker Division 2
J Height
69
Individual Handicap
G Watts
D Pulsford
Snooker Division 3
J Peters
39
Senior Billiards
G Watts
T Bristow
Billiards League
P Coles
83 (unfinished)
     
Player of the Year
Gary Watts
 

2013 - 2014 Season

For Snooker Statistics for Season 2013 - 2014, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons
Clutton
Open Snooker
N Howse
J Purchase
Billiard K.O. Cup
Clutton
Marksbury
Snooker Pairs
A Stock / M White
N Howes / K Yeates
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons P
League Division 1
R Gill
J Thornbury
Snooker Plate
Writhlington A
Clapton D
League Division 2
J Peters
K Dando
League Division 1
Marksbury B
Mardons D
Division 2 Doubles
T Steel / M Finnimore
C Reyner / N Curtis
League Division 2
Paulton Rovers G
Mardons X
League Division 3
M Burr
G Braithwaite
League Division 3
Mardons P
Timsbury C
Division 3 Doubles
M Burr / S Burr
K Doe / N Ford
 
Over 45 Snooker
N Howes
A Stock
Under 18 Snooker
NO COMPETITION
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
R Gill
74
Over 45 Handicap
S Rogers
C Pulsford
Snooker Division 2
J Peters
46
Individual Handicap
G Watts
R Church
Snooker Division 3
N Ford
48
Senior Billiards
T Bristow
E Nott
Billiards League
M White
92
     
Player of the Year
Nigel Howes
 

2012 - 2013 Season

For Snooker Statistics for Season 2012 - 2013, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Timsbury A
Paulton RBL A
Open Snooker
J Purchase
J Thornbury
Billiard K.O. Cup
Marksbury
Writhlington
Snooker Pairs
A Stock / M White
R Gill / J Purchase
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons D
League Division 1
D Kelly
K Yeates
Snooker Plate
Clutton A
Mardons X
League Division 2
E Kelly
I Callow
League Division 1
Marksbury B
Clandown A
Division 2 Doubles
C Hobbs / B Dera
P Wilkinson / K Stephens
League Division 2
Mardons A
Haydon F
League Division 3
P Clark
M Bain
League Division 3
Timsbury F
Clapton C
Division 3 Doubles
A Price / A Taviner
M Bain / J Bain
 
Over 45 Snooker
A Stock
K Yeates
Under 18 Snooker
S Curtis
A Stephens
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
60
Over 45 Handicap
T Bristow
R Church
Snooker Division 2
J Peters
46
Individual Handicap
D Pulsford
A Verrall
Snooker Division 3
M Edgell
37
Senior Billiards
T Bristow
A Verrall
Billiards League
V Hardwell
62
     
Player of the Year
A Stock
 

2011 - 2012 Season

For Snooker Statistics for Season 2011 - 2012, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton RBL B
Marksbury/Westfield
Open Snooker
J Thornbury
R Gill
Billiard K.O. Cup
Paulton RBL B
Clutton
Snooker Pairs
D Kelly / L Palmer
J Chivers / J Bridges
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons D
League Division 1
N Howes
C Walker
Snooker Plate
Haydon C
Mardons C
League Division 2
J Taylor
P Wenmoth
League Division 1
Clandown A
Marksbury B
Division 2 Doubles
L Curtis / K Dando
N Curtis / C Reyner
League Division 2
Paulton Rovers D
Haydon C
League Division 3
G Braithwaite
D Presley
League Division 3
Mardons C
Clandown B
Division 3 Doubles
M Bates/D Presley
G Braithwaite/C Brown
 
Over 45 Snooker
N Howes
NC Harding
Under 18 Snooker
A Stephens
E Dando
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
D Dunne
84
Over 45 Handicap
S Rogers
D Pulsford
Snooker Division 2
NC Harding
36
Individual Handicap
A Verrall
S Rogers
Snooker Division 3
D Williams/A Verrall
28
Senior Billiards
T Bristow
NC Harding
Billiards League
D Dunne / K Hewish
53
     
Player of the Year
George Braithwaite
 

2010 - 2011 Season

For Snooker Statistics for Season 2010 - 2011, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Marksbury
Paulton Rovers
Open Snooker
D Dunne
N Howes
Billiard K.O. Cup
Timbsury B
Clutton
Snooker Pairs
R Gill / J Purchase
D Kelly / L Palmer
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons D
League Division 1
D Dunne
L Jordan
Snooker Plate
Westfield B
Mardons X
League Division 2
D Pulsford
C Hobbs
League Division 1
Marksbury B
Mardons D
Division 2 Doubles
M Finnimore / T Steel
L Curtis / K Dando
League Division 2
Paulton Rovers G
Haydon F
League Division 3
D Chivers
K Mateer
League Division 3
Mardons X
Timsbury F
Division 3 Doubles
K Mateer / G Bullman
K Stephens / P Wilkinson
 
Over 45 Snooker
K Yeates
NC Harding
Under 18 Snooker
A Stephens
E Dando
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
J Thornbury
75
Over 45 Handicap
D Pulsford
Norm Harding
Snooker Division 2
J Taylor
45
Individual Handicap
D Dunne
NC Harding
Snooker Division 3
M Bates
35
Senior Billiards
W Battle
NC Harding
Billiards League
D Dunne
67
     
Player of the Year
D Chivers
 

2009 - 2010 Season

For Snooker Statistics for Season 2009 - 2010, please click here

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton Rovers
Mardons
Open Snooker
K Yeates
D Kelly
Billiard K.O. Cup
Clutton
Clapton
Snooker Pairs
N Howes / K Yeates
L Palmer / D Kelly
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons D
League Division 1
N Howes
K Yeates
Snooker Plate
Haydon F
Timsbury C
League Division 2
L Doughty
K Dando
League Division 1
Mardons D
Marksbury B
Division 2 Doubles
K Cox / A Harris
L Doughty / L Jordan
League Division 2
Clandown A
Westfield A
League Division 3
M Bates
D Presley
League Division 3
Timsbury H
Paulton Rovers D
Division 3 Doubles
A Verrall / S Sparkes
M Bates / D Presley
 
Over 45 Snooker
N Howes
K Yeates
Under 18 Snooker
J Chivers
L Horler
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
101
Over 45 Handicap
NC Harding
D Pulsford
Snooker Division 2
L Jordan
49
Individual Handicap
D Pulsford
Norm Harding
Snooker Division 3
J Peters
42
Senior Billiards
NC Harding
B Barker
Billiards League
P Coles
66
     
Player of the Year
Nigel Howes
 

2008 - 2009 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Westfield A
Westfield B
Open Snooker
M Perry
R McAusland
Billiard K.O. Cup
Paulton Rovers
Marksbury
Snooker Pairs
N Howes / K Yeates
N Harding / D Pulsford
Snooker K.O. Cup
Marksbury B
Mardons D
League Division 1
R Gill
A Stock
Snooker Plate
Paulton Rovers D
Westfield B
League Division 2
C Hobbs
N Harding
League Division 1
Marksbury B
Mardons D
League Division 3
D Chivers
J Higgs
League Division 2
Timsbury E
Paulton RBL D
Over 45 Snooker
N Howes
C Pulsford
League Division 3
Timsbury F
Clapton C
Under 18 Snooker
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
62
Over 45 Handicap
C Pulsford
S Rogers
Snooker Division 2
L Jordan
46
Individual Handicap
D Pulsford
R Church
Snooker Division 3
J Peters
42
Senior Billiards
Billiards League
K Hewish
60
     
Player of the Year
R Gill
 

2007 - 2008 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Marksbury
Writhlington
Open Snooker
A Stock
N Howes
Billiard K.O. Cup
Marksbury
Paulton Rovers
Snooker Pairs
N Howes / K Yeates
R McAusland / A Lucas
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Marksbury B
League Division 1
K Yeates
J Kett
Snooker Plate
Westfield A
Clapton C
League Division 2
L Jordan
D Pulsford
League Division 1
Marksbury B
Mardons D
League Division 3
C Hobbs
J Chivers
League Division 2
Paulton Rovers G
Haydon C
Over 45 Snooker
N Harding
C Pulsford
League Division 3
Paulton Rovers F
Haydon F
Under 18 Snooker
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
R Gill
94
Over 45 Handicap
N Harding
V Hardwell
Snooker Division 2
K Cox
51
Individual Handicap
D Pulsford
A Verrall
Snooker Division 3
D Chivers
37
Senior Billiards
Billiards League
V Hardwell
57
     
Player of the Year
K Yeates
 

2006 - 2007 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons A
Westfield A
Open Snooker
D Kelly
N Howes
Billiard K.O. Cup
Writhlington A
Paulton RBL
Snooker Pairs
L Palmer / D Kelly
G Watts / K Doe
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Haydon B
League Division 1
Snooker Plate
Haydon C
Mardons C
League Division 2
K Cox
S Ridler
League Division 1
Mardons D
Haydon B
League Division 3
L Curtis
A Verrall
League Division 2
Marksbury B
Mardons A
Over 45 Snooker
K Yeates
K Cox
League Division 3
Haydon C
Writhlington D
Under 18 Snooker
D Rippon
J Rabbits
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
80
Over 45 Handicap
R Church
F Horn
Snooker Division 2
N Riddle
47
Individual Handicap
T Bristow
R Church
Snooker Division 3
P Rogers
45
Senior Billiards
T Bristow
F Horn
Billiards League
I Love
92
     
Player of the Year
D Kelly
 

2005 - 2006 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clutton
Paulton RBL
Open Snooker
K Yeates
M Matthews
Billiard K.O. Cup
Writhlington A
Paulton RBL
Snooker Pairs
P Rogers / R Gill
L Palmer / D Kelly
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Haydon B
League Division 1
D Kelly
A Stock
Snooker Plate
Marksbury B
Mardons Z
League Division 2
NC Harding
D Walton
League Division 1
Clutton D
Mardons D
League Division 3
N Howes
P Wenmoth
League Division 2
Westfield B
Writhlington C
Over 45 Snooker
K Yeates
P Bradley
League Division 3
Marksbury B
Paulton Rovers D
Under 18 Snooker
D Rippon
J Rabbits
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
59
Over 45 Handicap
T Bristow
R Hurford
Snooker Division 2
N Riddle
60
Individual Handicap
R Church
W Battle
Snooker Division 3
N Howes
68
Senior Billiards
Billiards League
M White
172
     
Player of the Year
N Howes
 

2004 - 2005 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Three Firms A
Timsbury A
Open Snooker
M Coombes
D Kelly
Billiard K.O. Cup
Three Firms A
Mardons B
Snooker Pairs
P Rogers / R Gill
A Stock / M White
Snooker K.O. Cup
Clutton D
Haydon B
League Division 1
J Purchase
P Rogers
Snooker Plate
Westfield B
Paulton Rovers F
League Division 2
NC Harding
K Cox
League Division 1
Mardons D
Clutton D
League Division 3
P Wenmoth
S Harris
League Division 2
Victoria Hall C
Mardons B
Over 45 Snooker
A Smallwood
K Cox
League Division 3
Westfield B
Timsbury D
Under 18 Snooker
D Rippon
A Dando
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
N Ford
70
Over 45 Handicap
P Hanks
W Podger
Snooker Division 2
M Coombes
101
Individual Handicap
C Pulsford
W Podger
Snooker Division 3
N Howes
54
Senior Billiards
M White
V Hardwell
Billiards League
M White
178
     
Player of the Year
A Stock
 

2003 - 2004 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons A
Paulton
Open Snooker
A Stock
R Gill
Billiard K.O. Cup
Mardons B
Westfield A
Snooker Pairs
J Tudor / D Kelly
A Stock / L Palmer
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Bearberry A
League Division 1
J Tudor
P Rogers
Snooker Plate
Three Firms B
Mardons B
League Division 2
C Hobbs
N Harding
League Division 1
Mardons D
Clutton D
League Division 3
N Howes
P Hurden
League Division 2
Paulton RBL D
Timsbury G
Over 45 Snooker
K Cox
A Smallwood
League Division 3
Victoria Hall C
Bearberry C
Under 18 Snooker
C Wynne
D Rippon
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
94
Over 45 Handicap
T Bristow
R Church
Snooker Division 2
D Williams
60
Individual Handicap
V Hardwell
S Rogers
Snooker Division 3
M Coombes
44
Senior Billiards
M White
B Harris
Billiards League
M White
186
     
Player of the Year
Award for Outstanding Contribution to League
P Rogers
 M Lynch

2002 - 2003 Season


League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Westfield B
Clutton
Open Snooker
P Rogers
S Ruddick
Billiard K.O. Cup
Clutton
Three Firms
Snooker Pairs
J Tudor / D Kelly
N Riddle / P Nash
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Clutton
League Division 1
D Kelly
S Withers
Snooker Plate
Writhlington A
Timsbury C
League Division 2
J Young
K Cox
League Division 1
Mardons D
Haydon B
League Division 3
Tim Parfrey
B Dera
League Division 2
Clapton A
Bearberry K
Over 45 Snooker
K Cox
D Wiltshire
League Division 3
Timsbury G
Mardons B
Under 18 Snooker
J Taylor
I Kitchener
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
82
Over 45 Handicap
R Hurford
P Hanks
Snooker Division 2
J Young
45
Individual Handicap
L Battle
P Hanks
Snooker Division 3
M Rippon
38
Senior Billiards
M White
V Hardwell
Billiards League
M White
198
     
Player of the Year
Award for Outstanding Contribution to League
M White
 B Gait

2001 - 2002 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton RBL
Westfield B
Open Snooker
M Coombes
A Stock
Billiard K.O. Cup
Westfield B
Paulton RBL
Snooker Pairs
M Coombes / N Adams
D Plumley / N Riddle
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Victoria Hall
League Division 1
P Rogers
P Adams
Snooker Plate
Clutton
Three Firms I
League Division 2
NC Harding
R Jones
League Division 1
Haydon B
Mardons D
League Division 3
A Smith
D Jewell
League Division 2
Riverside
Clapton D
League Division 4
J Ollerton
G Bullman
League Division 3
Bearberry K
Three Firms A
Over 45 Snooker
K Cox
F Horn
League Division 4
Timsbury G
Haydon D
Under 18 Snooker
M Rippon
J Taylor
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
D Kelly
69
Over 45 Handicap
M Whittock
P Hanks
Snooker Division 2
P Hewish / S Withers
30
Individual Handicap
N Harding
A Davis
Snooker Division 3
T Steel
38
Senior Billiards
M White
K Hewish
Snooker Division 4
S Sinclair
41
Billiards League
M White
116
     
Player of the Year
M Coombes
 

2000 - 2001 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Three Firms
Mardons A
Open Snooker
R Gill
N Riddle
Billiard K.O. Cup
Mardons B
Timsbury A
Snooker Pairs
N Riddle / D Plumley
F Horn / A Smallwood
Snooker K.O. Cup
Haydon B
Victoria Hall
League Division 1
A Stock
M Burr
Snooker Plate
Riverside A
Mardons C
League Division 2
N Harding
N Phillips
League Division 1
Haydon B
Bearberry A
League Division 3
M Bates
R Jones
League Division 2
Victoria Hall
Mardons A
League Division 4
K Cox
N Howes
League Division 3
Riverside A
Writhlington A
Over 45 Snooker
F Horn
K Cox
League Division 4
Bearberry K
Marksbury B
Under 18 Snooker
A Plumley
J Taylor
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
S Wilkinson
69
Over 45 Handicap
P Hanks
E Mitchard
Snooker Division 2
M Coombes
81
Individual Handicap
T Bristow
P Hanks
Snooker Division 3
T Steel
46
Senior Billiards
M White
K Hewish
Snooker Division 4
K Cox
38
Billiards League
M White
161
     
Player of the Year
D Plumley
 

1999 - 2000 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clutton
Marksbury
Open Snooker
N Riddle
S Wilkinson
Billiard K.O. Cup
Writhlington
Clapton
Snooker Pairs
N Riddle / D Plumley
M Matthews / P Rogers
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Clutton
League Division 1
N Riddle
K Yeates
Snooker Plate
Riverside A
Riverside B
League Division 2
M Vranch
K Rogers
League Division 1
Haydon A
Haydon B
League Division 3
T Steel
H Carp
League Division 2
Bearberry G
Timsbury B
League Division 4
K Cox
C Jones
League Division 3
Haydon C
Clapton A
Over 45 Snooker
A Smallwood
E Nott
League Division 4
Riverside A
Bearberry L
Under 18 Snooker
N Hemmings
C Morrison
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
A Stock
Over 45 Handicap
S Heron
D Rogers
Snooker Division 2
D Baber
Individual Handicap
E Mitchard
D Pulsford
Snooker Division 3
E Kelly
Senior Billiards
K Hewish
F Horn
Snooker Division 4
S Withers
Billiards League
M White
     
Player of the Year
N Riddle
 

1998 - 1999 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Timsbury B
Clutton
Open Snooker
J Lake
N Riddle
Billiard K.O. Cup
Three Firms
Westfield A
Snooker Pairs
N Riddle / D Plumley
K Yeates / D Kelly
Snooker K.O. Cup
Haydon B
Haydon A
League Division 1
R Gill
N Ford
Snooker Plate
Pensford A
Haydon C
League Division 2
A Lucas
S McCausland
League Division 1
Haydon A
Mardons D
League Division 3
N Gulliford
P Young
League Division 2
Bearberry J
Bearberry A
League Division 4
T Parfrey
C Tasker
League Division 3
Bearberry G
Mardons C
Over 45 Snooker
K Cox
F Horn
League Division 4
Three Firms B
Haydon C
Under 18 Snooker
A Plumley
D Jewell
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
R Gill
78
Over 45 Handicap
C Pulsford
M Tucker
Snooker Division 2
M Vranch
61
Individual Handicap
M Tucker
E Nott
Snooker Division 3
R Box
37
Senior Billiards
M White
K Hewish
Snooker Division 4
K Cox
43
Billiards League
M White
172
     
Player of the Year
W Podger
 

1997 - 1998 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Westfield A
Paulton
Open Snooker
D Kelly
R McCausland
Billiard K.O. Cup
Writhlington
Clutton
Snooker Pairs
N Riddle / D Plumley
P Moon / R Young
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Haydon B
League Division 1
J Tudor
N Ford
Snooker Plate
Paulton Rovers A
Bearberry K
League Division 2
M Vranch
D Flagg
League Division 1
Mardons D
Haydon A
League Division 3
A Lucas
D Avery
League Division 2
Paulton Rovers A
Clapton D
League Division 4
P Maggs
R Simms
League Division 3
Bearberry J
Paulton Rovers E
Over 45 Snooker
R Box
F Horn
League Division 4
Three Firms E
Bearberry B
Under 18 Snooker
A Plumley
L Battle
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
R Gill
87
Over 45 Handicap
A Weaver
M Tucker
Snooker Division 2
M Vranch
58
Individual Handicap
F Horn
R Hurford
Snooker Division 3
D Plumley
38
Senior Billiards
M White
K Hewish
Snooker Division 4
K Cox
38
Billiards League
M White
111
     
Player of the Year
H Jones
 

1996 - 1997 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons A
Mardons B
Open Snooker
K Yeates
N Riddle
Billiard K.O. Cup
Writhlington A
Timsbury C
Snooker Pairs
K Yeates / D Kelly
J Tudor / B Brown
Snooker K.O. Cup
Haydon A
Haydon B
League Division 1
J Tudor
M Dix
Snooker Plate
Paulton Rovers E
Bearberry J
League Division 2
NC Harding
R Reynolds
League Division 1
Mardons D
Haydon B
League Division 3
D Rogers
K Gamestar
League Division 2
Timsbury B
Keyprint
League Division 4
C Tasker
A Lucas
League Division 3
Paulton Rovers F
Clapton A
Over 45 Snooker
R Church
R Box
League Division 4
Paulton Rovers E
Bearberry J
Under 18 Snooker
A Lucas
P Teague
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M Wilkinson
99
Over 45 Handicap
A Weaver
K Hewish
Snooker Division 2
N Phillips / S Blake
40
Individual Handicap
B Church
C Pulsford
Snooker Division 3
B Britten
39
Senior Billiards
M White
J Battle
Snooker Division 4
C Tasker / A Lucas
38
Billiards League
M White
124
     
Player of the Year
 

1995 - 1996 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons A
Mardons B
Open Snooker
R Gill
P Rogers
Billiard K.O. Cup
Writhlington A
Timsbury B
Snooker Pairs
M White / A Stock
I Callow / M Chard
Snooker K.O. Cup
Pensford A
Mardons D
League Division 1
J Lake
D Wiltshire
Snooker Plate
Bearberry C
Bearberry H
League Division 2
M Plumley
NC Harding
League Division 1
Mardons D
Haydon B
League Division 3
S Blake
D Rogers
League Division 2
Victoria Hall B
Paulton A
League Division 4
C Tasker
R Simms
League Division 3
Timsbury F
Mardons B
Over 45 Snooker
B Harris
K Cox
League Division 4
Mardons E
Paulton Rovers G
Under 18 Snooker
P Teague
S Phillips
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
J Lake
86
Over 45 Handicap
B Harris
R Powell
Snooker Division 2
M Plumley
62
Individual Handicap
E Nott
L Palmer
Snooker Division 3
S Blake
60
Senior Billiards
J Battle
K Hewish
Snooker Division 4
K Cox
43
Billiards League
M White
147
     
Player of the Year
K Raikes
 

1994 - 1995 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clutton
Timsbury A
Open Snooker
N Ford
M Dix
Billiard K.O. Cup
Westfield B
Writhlington
Snooker Pairs
R Gill / I Francis
K Rogers / J Box
Snooker K.O. Cup
Pensford
Haydon B
League Division 1
M White
A Stock
Snooker Plate
Timsbury A
Three Firms D
League Division 2
NC Harding
M Vranch
League Division 1
Haydon B
Mardons D
League Division 3
M Rogers
M Treasure
League Division 2
Mardons A
Haydon D
League Division 4
K Cox
K Gamester
League Division 3
Bearberry E
Bearberry G
Over 45 Snooker
R Jones
B Harris
League Division 4
Bearberry C
Three Firms D
Under 18 Snooker
S Phillips
P Teague
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
95
Over 45 Handicap
B Harris
K Hewish
Snooker Division 2
M Dix
48
Individual Handicap
F Horn
A Weaver
Snooker Division 3
M Rogers
38
Senior Billiards
J Battle
R Tabb
Snooker Division 4
S Church
34
Billiards League
M White
130
     
Player of the Year
D Williams
 

1993 - 1994 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Timsbury B
Clapton
Open Snooker
M White
L Curtis
Billiard K.O. Cup
Pensford A
Timsbury C
Snooker Pairs
N Riddle / D Plumley
D Kelly / K Yeates
Snooker K.O. Cup
Mardons D
Pensford D
League Division 1
Matt Bull
P Rogers
Snooker Plate
Timsbury A
Bearberry E
League Division 2
D Wiltshire
P Simmons
League Division 1
Mardons D
Haydon B
League Division 3
P Bradley
K Presley
League Division 2
Clutton A
Westfield A
League Division 4
K Guille
M Ford
League Division 3
Prattens
Timsbury B
Over 45 Snooker
Roger Jones
M Duery
League Division 4
Bearberry G
Haydon F
Under 18 Snooker
Noel Adams
K Gamester
      Downside Classic Primary
M White
      Downside Classic Secondary
N Adams
 
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
Noel Adams
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
92
Over 45 Handicap
K Hewish
R Powell
Snooker Division 2
P Simmons
45
Individual Handicap
M Box
J Box
Snooker Division 3
R Reynolds
53
Senior Billiards
M White
R Tabb
Snooker Division 4
S Ruddick
54
Billiards League
M White
128
     
Player of the Year
M White
 

1992 - 1993 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton B
Haydon
Open Snooker
P Rogers
A Stock
Billiard K.O. Cup
Marksbury
Clapton
Snooker Pairs
D Kelly / K Yeates
A Clarke / G Clarke
Snooker K.O. Cup
Haydon B
Bearberry C
League Division 1
N Riddle
D Plumley
Snooker Plate
Haydon D
Haydon E
League Division 2
A Wiltshire
NC Harding
League Division 1
Haydon B
Bearberry A
League Division 3
N Brimble
S Cook
League Division 2
Three Firms C
Timsbury G
League Division 4
A Hill
S Rogers
League Division 3
Timsbury F
Haydon D
Over 45 Snooker
K Hicks
S Rees
League Division 4
Keyprint
Clapton C
Under 18 Snooker
M Rogers
N Adams
      Downside Classic Primary
M Bayley
      Downside Classic Secondary
P Simmons
 
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
J Lake
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
84
Over 45 Handicap
R Ruddick
M Moon
Snooker Division 2
S Wilkinson
74
Individual Handicap
J Box
N Harding
Snooker Division 3
D Flagg
40
Senior Billiards
M White
R Tabb
Snooker Division 4
S Ruddick
40
Billiards League
F Horn
100
     
F. Muspratt Player of the Year
M White
 

1991 - 1992 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Mardons A
Timsbury C
Open Snooker
M Wilkinson
J Fuller
Billiard K.O. Cup
Pensford A
Timsbury B
Snooker Pairs
M Wilkinson / S Lee
N Riddle / D Plumley
Snooker K.O. Cup
Bearberry C
Timsbury A
League Division 1
M White
N Riddle
Snooker Plate
Haydon D
Coleford RBL
League Division 2
M Bayley
R Church
League Division 1
Bearberry A
Haydon B
League Division 3
N Phillips
M Phillips
League Division 2
Clapton D
Timsbury D
League Division 4
D Derrick
D Curtis
League Division 3
Pensford B
Timsbury F
Over 45 Snooker
A Smallwood
V Hardwell
League Division 4
Haydon D
Haydon E
Under 18 Snooker
M Bull
R Gill
      Downside Classic Primary
N Riddle
D Kelly
      Downside Classic Secondary
S Woodham
P Sage
      Wessex Pairs Snooker
M Wilkinson / S Lee
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
N Ford
R Gill
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M Wilkinson
92
Over 45 Handicap
W Podger
R Wilcox
Snooker Division 2
M Bayley
84
Individual Handicap
D Rodgers
M Tucker
Snooker Division 3
P Simmons
48
Senior Billiards
V Hardwell
M White
Snooker Division 4
D Presley
35
Billiards League
J Battle
113
     
F. Muspratt Player of the Year
M Wilkinson
 

1990 - 1991 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Haydon
Timsbury A
Open Snooker
M Wilkinson
W Eels
Billiard K.O. Cup
Timsbury B
Clutton
Snooker Pairs
F Horn / A Smallwood
W Eels / N Ford
Snooker K.O. Cup
Bearberry A
Mardons D
League Division 1
W Eels
K Yeates
Snooker Plate
Timsbury G
Prattens B
League Division 2
M J Whittock
A Clarke
League Division 1
Haydon B
Bearberry A
League Division 3
N Phillips
D Flagg
League Division 2
Bearberry C
Writhlington A
League Division 4
M Rogers
M Bissex
League Division 3
Mardons C
Timsbury G
Over 45 Snooker
S Rees
R Box
League Division 4
Paulton Rovers A
Bearberry G
Under 18 Snooker
W Eels
M Bull
      Bath & West Roofing Comp
A Clarke
J Fuller
      Wessex Under 19's Snooker
M Wilkinson
N Ford
      Wessex Pairs Snooker
M Wilkinson / S Lee
W Eels / N Ford
      Wessex Senior Snooker
W Eels
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
M Wilkinson
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M Wilkinson
105
Over 45 Handicap
C Pulsford
R Hancock
Snooker Division 2
D Baber
51
Individual Handicap
F Horn
M Moon
Snooker Division 3
R Young
49
Senior Billiards
M White
J Battle
Snooker Division 4
P Simmons
40
Wessex Senior Billiards
J Battle
R Tabb
Billiards League
M White
104
     
F. Muspratt Player of the Year
Chronicle Cup Winner
J Battle
J Battle 

1989 - 1990 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Pensford
Bearberry C
Open Snooker
N Riddle
D Kelly
Billiard K.O. Cup
Haydon B
Mardons A
Snooker Pairs
N Ford / W Eels
D Plumley / N Riddle
Snooker K.O. Cup
Fosseway A
Mardons G
League Division 1
W Eels
K Yeates
Snooker Plate
Bearberry C
Bearberry E
League Division 2
NC Harding
M Pemberton
League Division 1
Bearberry A
Pensford B
League Division 3
J Blacker
D Flagg
League Division 2
Clutton D
Clutton A
League Division 4
R McCausland
D Phillips
League Division 3
Clapton D
Bearberry C
Over 45 Snooker
A Smallwood
B Harris
League Division 4
Bearberry H
Bearberry K
Under 18 Snooker
N Ford
W Eels
Summer League 1989
Bearberry A
Three Firms B
Bath & West Roofing Comp
N Ford
W Eels
      Wessex Under 19's Snooker
M Wilkinson
N Ford
      Wessex Under 21's Snooker
W Eels
      Wessex Pairs Snooker
M Wilkinson / S Lee
W Eels / N Ford
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
N Ford
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
124
Over 45 Handicap
F Horn
B Harris
Snooker Division 2
M Matthews
51
Individual Handicap
B Gait
R Powell
Snooker Division 3
K Rogers
61
Senior Billiards
J Battle
M White
Snooker Division 4
N Phillips
45
     
Billiards League
M White
128
     
F. Muspratt Player of the Year
Special Merit Award
W Eels
M White 

1988 - 1989 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton B
Bearberry B
Open Snooker
N Riddle
M Wilkinson
Billiard K.O. Cup
Pensford
Writhlington
Snooker Pairs
N Ford / W Eels
G Clarke / S Ruddick
Snooker K.O. Cup
Bearberry J
Mardons G
League Division 1
D Kelly
S Wilkinson
Snooker Plate
Clapton D
Bearberry D
League Division 2
N Ford
D Wiltshire
League Division 1
Bearberry J
Mardons G
League Division 3
D Flagg
L Curtis
League Division 2
Bearberry B
Bearberry A
League Division 4
M Plumley
B Mitchell
League Division 3
Clutton D
Mardons B
League Division 5
N Phillips
S Roger
League Division 4
Bearberry C
Timsbury F
Over 45 Snooker
B Harris
A Smallwood
League Division 5
Bearberry H
Bearberry D
Under 18 Snooker
W Eels
N Ford
      Wessex Under 21's Snooker
W Eels
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
W Eels
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
W Eels
83
Individual Handicap
D Williams
N Ford
Snooker Division 2
N Ford
84
Senior Billiards
V Hardwell
M White
Snooker Division 3
M Matthews
40
     
Snooker Division 4
N Phillips
33
     
Snooker Division 5
G Clothier / B McCausland
37
Billiards League
V Hardwell
107
     
F. Muspratt Player of the Year
E Nott

1987 - 1988 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Haydon B
Mardons A
Open Snooker
K Yeates
M White
Billiard K.O. Cup
Clutton
Mardons A
Snooker Pairs
G Clarke / S Ruddick
D Taylor / I Francis
Snooker K.O. Cup
Haydon A
Stratton A
League Division 1
S Ruddick
N Riddle
Snooker Plate
Timsbury G
Bearberry C
League Division 2
N Harding
J Box
League Division 1
Haydon A
Mardons G
League Division 3
S McCausland
K Dando
League Division 2
Three Firms A
Pensford D
League Division 4
M Matthews
K Bratley
League Division 3
Bearberry B
Bearberry A
League Division 5
A Fortt
P Fort
League Division 4
Clutton D
Timsbury G
Over 45 Snooker
S Rees
V Fortt
League Division 5
Imperial B
Bearberry C
Under 18 Snooker
W Eels
A Fortt
      Wessex Under 21's Snooker
W Eels
      Wessex Newspapers Under 21 Comp
W Eels
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
N Riddle
74
Individual Handicap
M White
R Ruddick
Snooker Division 2
B Collier / J Box
45
Senior Billiards
M White
D Curtis
Snooker Division 3
J Millard
61
     
Snooker Division 4
T Steel
51
     
Snooker Division 5
J Kett
40
Billiards League
R Tabb
97
     
F. Muspratt Player of the Year
P Down

1986 - 1987 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Haydon A
Westfield
Open Snooker
D Kelly
K Yeates
Billiard K.O. Cup
Paulton
Timsbury A
Snooker Pairs
D Plumley / N Riddle
S Ruddick / C Clarke
Snooker K.O. Cup
Haydon A
Timsbury A
League Division 1
D Plumley
J Fuller
Snooker Plate
Imperial A/C
Pensford B
League Division 2
NC Harding
M D Baber
League Division 1
124 G
Pensford B
League Division 3
D Flagg
J A Box
League Division 2
Pensford C
Victoria Hall B
League Division 4
M Matthews
D Dredge
League Division 3
Pensford D
Westfield B
League Division 5
N Ansley
S Ryder
League Division 4
Mardons B
Keynsham B
Over 45 Snooker
B Barker
R Tabb
League Division 5
Clutton D
Timsbury I
Under 18 Snooker
S Wilkinson
N Ford
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
K Yeates
80
Individual Handicap
B Barker
R Hancock
Snooker Division 2
M Baber
51
Senior Billiards
J Battle
G Simmons
Snooker Division 3
N Ford
56
     
Snooker Division 4
D Ashman
38
Snooker Division 5
M Matthews
39
Billiards League
V Hardwell
83
     
F. Muspratt Player of the Year
P Hanks
 

1985 - 1986 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Paulton
Haydon A
Open Snooker
N Harding
L Palmer
Billiard K.O. Cup
Paulton
Westfield
Snooker Pairs
D Kelly / K Yeates
N Riddle / S Cook
Billiards Sub Comp
Haydon B
Fosseway
League Division 1
B Barker
R Way
Snooker K.O. Cup
Timsbury A
Frys
League Division 2
L Palmer
I Francis
Snooker Plate
Pensford D
Timsbury G
League Division 3
S Withers
D Flagg
League Division 1
Haydon A
Timsbury A
League Division 4
J Layton
P Sage
League Division 2
124 G
Mardons A
League Division 5
M Phillips
C Heal
League Division 3
Pensford C
Paulton C
Over 45 Snooker
S Rees
D Clark
League Division 4
Prattens A
Pensford D
Under 18 Snooker
J A Box
D Ashman
League Division 5
Keynsham A
Timsbury G
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
B Barker
74
Individual Handicap
J Battle
J Burge
Snooker Division 2
NC Harding / L Palmer
49
Senior Billiards
R Tabb
D Curtis
Snooker Division 3
I Baber
61
     
Snooker Division 4
W Eels
40
Snooker Division 5
M Riley
51
Billiards League
D Plumley
95
     
F. Muspratt Player of the Year
F Horn
 

1984 - 1985 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League A
Fosseway
Writhlington B
Open Snooker
N Riddle
M Duery
Billiard League B
Clapton
Haydon B
Snooker Pairs
R Ruddick / D Plumley
D Durbin / S Hampton
Billiard K.O. Cup
Fosseway
Timsbury A
League Division 1
D Plumley
D Kelly
Billiards Sub Comp
Paulton
Stratton
League Division 2
NC Harding
D Gould
Snooker K.O. Cup
Pensford B
Mardons A
League Division 3
I Francis
A Stock
Snooker Plate
Prattens A
Mardons D
League Division 4
C Hobbs
A Clarke
League Division 1
Haydon A
Paulton A
League Division 5
J Box
J Flynn
League Division 2
Frys
Timsbury B
Over 45 Snooker
T Bristow
A Weaver
League Division 3
Mardons A
124 G
Under 18 Snooker
P Loader
P Hewish
League Division 4
Haydon E
Pensford C
     
League Division 5
Mardons D
Pensford D
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M Dix
82
Individual Handicap
P Coles
M White
Snooker Division 2
B Barker
42
Senior Billiards
D Curtis
J Battle
Snooker Division 3
I Francis
42
     
Snooker Division 4
J Gould
46
Snooker Division 5
J L Box
33
Billiards League
A Jones
86
     
F. Muspratt Player of the Year
R C Tabb
 

1983 - 1984 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League Div 1
Writhlington B
Victoria Hall
Snooker Pairs
C Bigden / D Plumley
D Durbin / S Hampton
Billiard K.O. Cup
Writhlington B
Writhlington A
League Division 1
K Yeates
G Clarke
Snooker K.O. Cup
Pensford B
Timsbury A
League Division 2
D Gould
D Durbin
Snooker Plate
Frys
124 G
League Division 3
N Coles
S Hampton
League Division 1
Timsbury A
Haydon A
League Division 4
J Parsons
P Loader
League Division 2
Stratton A
Pensford A
League Division 5
J Box
D Simpson
League Division 3
Frys
Prattens C
Under 18 Snooker
M Dix
P Loader
League Division 4
124 G
Fosseway B
     
League Division 5
Haydon E
Stratton B
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
K Yeates
72
Individual Handicap
R Tabb
NC Harding
Snooker Division 2
M Dix
48
Senior Billiards
V Hardwell
J Battle
Snooker Division 3
S Hampton
60
     
Snooker Division 4
J Parsons
50
Snooker Division 5
M Chard
30
Billiards League
A Jones
81
     
F. Muspratt Player of the Year
J Collier
 

1982 - 1983 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League Div. 1
Three Firms A
Victoria Hall
Snooker Pairs
C Bigden / D Plumley
N Riddle / S Cook
Billiard League Div. 2
Three Firms B
Pensford A
League Division 1
D Plumley
M White
Billiard K.O. Cup
Three Firms B
Fosseway
League Division 2
G Clarke
G Shearn
Snooker K.O. Cup
Haydon A
Timsbury A
League Division 3
B Mitchell
C Williamson
Snooker Plate
Prattens B
Westfield B
League Division 4
C Williamson
P Hunt
League Division 1
Haydon A
Timsbury A
Under 18 Snooker
G Clarke
P Loader
League Division 2
Writhlington B
Haydon B
Wessex Under 19's
M White
 
League Division 3
Westfield B
Three Firms C
Bristol Robins Junior Event
N Riddle
 
League Division 4
Fry's
Pratten C
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
K Yeates
49
Individual Division 1
G Simmons
N Merrett
Snooker Division 2
B Barker
46
Individual Division 2
D Wilson
A Selway
Snooker Division 3
D Metcalfe / N Rogers
32
Individual Handicap
R Palmer
A Selway
Snooker Division 4
M White
52
     
Billiards League Div. 1
N Merrett
100
Billiards League Div. 2
W Morris
45 (unfinished)
     
F. Muspratt Player of the Year
B Gait

1981 - 1982 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League Div. 1
Timsbury B
Victoria Hall
Snooker Pairs
C Bigden / D Plumley
P Coles / D Curtis
Billiard League Div. 2
Haydon
Three Firms
League Division 1
D Plumley
G Clarke
Billiard K.O. Cup
Victoria Hall
Frome Con A
League Division 2
B Mitchell
S Mitchell
Snooker K.O. Cup
Timsbury A
Paulton B
League Division 3
S Gait
P Brain
Snooker Plate
Writhlington B
Paulton C
League Division 4
N Jones
P Garbula
League Division 1
124 A
Timsbury A
Under 18 Snooker
S Wiggins
G Clarke
League Division 2
124 F
124 B
     
League Division 3
Writhlington B
Paulton C
     
League Division 4
Mardons
Paulton D
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
E Nott
55
Senior Billiards Individual
J Battle
N Merrett
Snooker Division 2
M Baker
35
Div. 2 Billiards Individual
H Godfrey
R Baker
Snooker Division 3
S Gait
40
     
Snooker Division 4
P Hunt / P Dark
28
     
Billiards League Div. 1
A Jones
93
Billiards League Div. 2
D Wilson
107
     
F. Muspratt Player of the Year
Chronicle Cup Individual Billiards
P Wilcox
J Battle 

1980 - 1981 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League Div. 1
Clapton B
Westfield
Snooker Pairs
F Horn / E Nott
A Smallwood / J Parsons
Billiard League Div. 2
Paulton
Marksbury
League Division 1
P Coles
B Barker
Billiard K.O. Cup
Victoria Hall
Paulton
League Division 2
C Pulsford
M Church
Snooker K.O. Cup
Timsbury A
Paulton A
League Division 3
D Kelly
I Duance
Snooker Plate
Stratton B
124 C
League Division 4
P Christensen
J Witcombe
League Division 1
Timsbury A
Paulton A
Under 18 Snooker
N Riddle
L Cleveley
League Division 2
Stratton A
Victoria Hall B
     
League Division 3
124 C
Stratton B
     
League Division 4
Clandown C
Writhlington C
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
M White
54
Senior Billiards Individual
J Battle
C Bigden
Snooker Division 2
B Collier
48
Div. 2 Billiards Invidual
E Mitchard
NC Harding
Snooker Division 3
K Chivers
28
     
Snooker Division 4
C Hadfield
46
     
Billiards League Div. 1
A Jones
93
Billiards League Div. 2
NC Harding
33
     
F. Muspratt Player of the Year
Wessex Under 21 Snooker Individual
G Shearn
M White 

1979 - 1980 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Clapton B
Frome Con. A
Snooker Pairs
D Curtis / P Coles
F Young / K Hicks
Billiard K.O. Cup
Clapton B
Victoria Hall
League Division 1
D Curtis
P Coles
Snooker K.O. Cup
Fosseway
Timsbury A
League Division 2
M White
D Fowler
Snooker Plate
124 E
Victoria Hall A
League Division 3
D Kelly
D Deacon
League Division 1
124 A
Timsbury A
Under 18 Snooker
J Fuller
J Parsons
League Division 2
Timsbury C
Clapton B
National U16's Snooker
M White (SF)
C Hadfield
League Division 3
124 B
124 F
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
D Curtis
55
Wessex U21 Individual
NC Harding
Snooker Division 2
M O'Conner
32
     
Snooker Division 3
N Riddle
36
     
Billiards
A Jones
136 (unfinished)
     
     
F. Muspratt Player of the Year
A Weaver

1978 - 1979 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Snooker Individual
Winners
Runner-Up
Billiard League
Timsbury B
124 Club
Snooker Pairs
D Plumley / R Ruddick
D Curtis / P Coles
Billiard K.O. Cup
124 Club
Timsbury B
League Division 1
D Plumley
D Curtis
Snooker K.O. Cup
124 Club
High Littleton
League Division 2
DJ Rawlinson
G Harding
Snooker Plate
Paulton B
Timsbury B
League Division 3
O Allen
R Emery
League Division 1
124 Club
Timsbury A
League Division 4
P Christensen
J Witcombe
League Division 2
Paulton B
Marksbury A
Under 18 Snooker
D Fowler
J Parsons
League Division 3
Haydon B
Stratton
     
 
Highest Breaks
Individual
Break
Billiards Individual
Winners
Runner-Up
Snooker Division 1
D Plumley
57
Billiards Individual
G Simmons
A Jones
Snooker Division 2
M Stevens
35
     
Snooker Division 3
R Purnell
35
     
Billiards
J Battle
82
     
     
Player of the Year
RC Tabb

1972 - 1973 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
High Littleton A
Clandown
Billiard KO Cup
High Littleton A
Prattens
Billiard Invividual Champion
A Jones
D Plumley
Snooker League
Victoria Hall A
High Littleton
Snooker KO Cup
Prattens
Victoria Hall
Snooker Individual Champion
D Plumley
J Simmone
Snooker Pairs
D Curtis / L Matthews
R Raddick / R Tabb
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker
D Curtis
48
Billiards
D Curtis
67
     

1971 - 1972 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
Prattens
Westfield
Billiard KO Cup
Prattens
Westfield
Billiard Invividual Champion
A Jones
H Woolfrey
Snooker League Division 1
Victoria Hall A
Clapton
Snooker League Division 2
Clandown
High Littleton
Snooker KO Cup
Timsbury
Paulton
Snooker Division 1 Individual Champion
D Plumley
B Church
Snooker Division 2 Individual Champion
B Dell
D Thatcher
Snooker Pairs
D Curtis / L Matthews
S McCausland / R Ruddick
Western Area Championship
D Curtis
D Plumley
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
D Curtis
92
Snooker Division 2
M Hoile
Billiards
A Jones
78
     

1970 - 1971 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
Victoria Hall
High Littleton A
Billiard KO Cup
Victoria Hall
High Littleton A
Billiard Invividual Champion
J Battle
C Milsom
Snooker League Division 1
Paulton
Victoria Hall A
Snooker League Division 2
Clandown
Westfield A
Snooker KO Cup
Timsbury
Westfield A
Snooker Division 1 Individual Champion
D Curtis
D Plumley
Snooker Division 2 Individual Champion
M Hoile
T Gilvray
Western Area Championship
D Curtis
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
D Curtis/D Plumley
43
Snooker Division 2
B Dell
28
Billiards
J Battle
80
     

1969 - 1970 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
High Littleton A
High Littleton B
Billiard KO Cup
Writhlington
Pensford
Billiard Invividual Champion
A Jones
P Dando
Snooker League Division 1
Paulton
Timsbury A
Snooker League Division 2
Clandown
Westfield A
Snooker KO Cup
Victoria Hall A
Paulton
Snooker Division 1 Individual Champion
D Curtis
D Townsend
Snooker Division 2 Individual Champion
M Duery
B Seviour
Snooker Pairs
H Curtis / A Weaver
C Milsom / K Hicks
Western Area Champion
D Plumley
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
T Wilcox
44
Snooker Division 2
R Pearse
38
Billiards
A Jones
109
     

1968 - 1969 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
Writhlington
High Littleton A
Billiard KO Cup
Writhlington
Pensford
Billiard Invividual Champion
A Jones
S Rees
Snooker League Division 1
Timsbury A
Victoria Hall A
Snooker League Division 2
Writhlington A
Victoria Hall B
Snooker KO Cup
Clapton A
Timsbury A
Snooker Division 1 Individual Champion
D Plumley
S Rees
Snooker Division 2 Individual Champion
B Seviour
M Garbula
Snooker Pairs
D Curtis / L Matthews
D Plumley / T Wilcox
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
D Plumley/H Knott
38
Snooker Division 2
D Young
23
Billiards
D Curtis
97
     

1967 - 1968 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
High Littleton
Clapton
Billiard KO Cup
High Littleton
Clapton
Billiard Invividual Champion
J Battle
P Dando
Snooker League Division 1
Clapton
Timsbury A
Snooker League Division 2
Stratton
Writhlington
Snooker Division 1 KO Cup
Timsbury A
Timsbury B
Snooker Division 2 KO Cup
Stratton
Clapton
Snooker Division 1 Individual Champion
S Rees
H Curtis
Snooker Division 2 Individual Champion
R Macdonald
M Wyatt
Snooker Pairs
S Rees / D Dando
D Plumley / T Wilcox
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
D Curtis
34
Snooker Division 2
E Knott
Billiards
C Milsom
77
     

1966 - 1967 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
Westfield
Clapton
Billiard KO Cup
Clapton
Pensford
Billiard Invividual Champion
J Battle
G Dando
Snooker League Division 1
Timsbury
Clapton
Snooker League Division 2
Victoria Hall
Writhlington
Snooker KO Cup
Clapton
Paulton
Snooker Division 1 Individual Champion
F Horn
S Rees
Snooker Division 2 Individual Champion
R Macdonald
C Whittock
Snooker Pairs
A Parfitt/D Townsend
P Down/T Wilcox
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
H Curtis
47
Snooker Division 2
J Edgell
28
Billiards
J Battle
85
     

1965 - 1966 Season

 

League & Cup
Winners
Runners-Up
Billiard League
Stratton
Timsbury
Billiard KO Cup
Timsbury
High Littleton
Billiard Invividual Champion
J Battle
R Palmer
Snooker League Division 1
High Littleton
Timsbury A
Snooker League Division 2
Pensford
Chewton Mendip
Snooker KO Cup
Pensford
High Littleton
Snooker Division 1 Individual Champion
H Curtis
K Hicks
Snooker Division 2 Individual Champion
R Box
T Thorne
Snooker Pairs
D Young / R Young
E Derrick / S Taylor
Highest Breaks
Individual
Break
Snooker Division 1
S Rees
44
Snooker Division 2
D Jones
37
Billiards
J Battle
99